Neuville-lès-This

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-lès-This
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-lès-This
Vendndodhja
Neuville-lès-This is located in Franca
Neuville-lès-This
Neuville-lès-This
49°44′33″V 4°35′57″L / 49.7425°V 4.5991666666667°L / 49.7425; 4.5991666666667Koordinatat: 49°44′33″V 4°35′57″L / 49.7425°V 4.5991666666667°L / 49.7425; 4.5991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.74 km2
Popullsia 368 banorë
Dendësia 48 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08322


Neuville-lès-This është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neuville-lès-This ka një popullsi prej 368 banorë dhe sipërfaqe 7.74 km², me një dendësi prej 48 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-lès-This – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale