Neuville-lez-Beaulieu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuville-lez-Beaulieu
Komunë
noform
Pamje nga Neuville-lez-Beaulieu
Stema_figura
Vendndodhja
Neuville-lez-Beaulieu is located in Franca
Neuville-lez-Beaulieu
Neuville-lez-Beaulieu
49°51′59″V 4°19′33″L / 49.866388888889°V 4.3258333333333°L / 49.866388888889; 4.3258333333333Koordinatat: 49°51′59″V 4°19′33″L / 49.866388888889°V 4.3258333333333°L / 49.866388888889; 4.3258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.92 km2
Popullsia 348 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08319


Neuville-lez-Beaulieu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Neuville-lez-Beaulieu ka një popullsi prej 348 banorë dhe sipërfaqe 35.92 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuville-lez-Beaulieu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale