New Stuyahok, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
New Stuyahok, Alaska
Anglisht : New Stuyahok
qytet
Vendndodhja
New Stuyahok, Alaska is located in SHBA Alaska
New Stuyahok, Alaska
New Stuyahok, Alaska

Koordinatat: 59°27′7″V 157°18′44″P / 59.45194°V 157.31222°P / 59.45194; -157.31222

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Dillingham
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.6 km2
 •  tokësore 84.5 km2
 •  ujore 5.1 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 478 banorë (2007)
Dendësia 5.6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi November 20, 1972[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99636
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 27′ 7″ Veri

157° 18′ 44″ Perëndim

New Stuyahok, Alaska (New Stuyahok) është një qytet në qarkun Dillinghamshtetit federal Alaska, SHBA. Në New Stuyahok, Alaska jetojnë 478 banorë (2007)[2], dhe dendësia e popullisë është 5.6 banor/km2 (14.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 89.6 km2 (34.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 42 m (138 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 57. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Annual Estimates of the Population for Incorporated Places in Alaska". United States Census Bureau. 10 korrik 2008. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 shtator 2008. Marrë më 2008-07-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: New Stuyahok, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale