Nguyễn Công Phượng

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nguyễn Công Phượng
Të dhënat personale
Emri i plotëNguyễn Công Phượng
Data e lindjes (1995-01-21) 21 Janar, 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesĐô Lương, Vietnami
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015Hoàng Anh Gia Lai25(6)
2016–Mito HollyHock5(0)
Ekipi kombëtar
2015–Flag of Vietnam.svg Vietnami9(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nguyễn Công Phượng (lindur më 21 Janar 1995) është një futbollist vietnami.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin vietnami ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Vietnam.svg Vietnami
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
2016 7 1
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]