Niagara Falls (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Niagara Falls (kthjellim).


Niagara Falls
City of Niagara Falls, Ontario
—  qytet  —
Pamje nga Niagara Falls (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Ted Salci
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°07′00″V 79°04′00″P / 43.116667°V 79.066667°P / 43.116667; -79.066667 (Niagara Falls)Koordinatat: 43°07′00″V 79°04′00″P / 43.116667°V 79.066667°P / 43.116667; -79.066667 (Niagara Falls)
Lartësia 173 m (m.n.d)
Sipërfaqja 209,58 km2
Popullsia 82.181 banorë 2006
Dendësia 392,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 905 - 289
Kodi Postar L2E-L2J, L0S
Vendndodhja
Niagara Falls is located in Kanadaja
Niagara Falls
Niagara Falls
Niagara Falls – harta_foto
www.mississauga.ca

Niagara Falls është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 209.58 km² dhe popullsi 82181 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario