Nicola Legrottaglie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Nicola Legrottaglie i lindur më 20 tetor 1976Colle Gioia, Itali është një futbollist italian i cili luan për AC Milan, si një mbrojtës qendror.

Legrottaglie, është një nga futbollistët më fetare italiane, duke cituar Biblën si librin e tij të preferuar, të cilën ai kredi me ka ndihmuar atë të rizbulojnë gëzimin e të jetuarit dhe të dashurisë për njeriun shokët e tij. Ai ka dalë me forcë kundër homoseksualitetit, duke e quajtur atë një "mëkat".

Të dhënat:

  • Gjatësia: 1,85 m
  • Luan në pozicion Qendra mbrapa

Karrierën e Rinisë:

  • Bari

Karrierën e lartë:

Kombëtarja: