Nino Bule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nino Bule
Të dhënat personale
Emri i plotëNino Bule
Data e lindjes (1976-03-19) 19 Mars, 1976 (44 vjeç)
Vendi i lindjesČapljina, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-2000Zagreb
2000-2001Gamba Osaka
2002-2004Hajduk Split
2004Pasching
2005Austria Salzburg
2005-2006Admira Wacker Mödling
2006-2008Rijeka
2008Inter Zaprešić
2009Panserraikos
2009-2012Lokomotiva Zagreb
Ekipi kombëtar
1999–2004Flag of Croatia.svg Kroacia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nino Bule (lindur më 19 Mars 1976) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren kroate ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 1 0
2003 0 0
2004 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]