Jump to content

Njësia e Operacioneve Speciale Tigrat (Maqedoni e Veriut)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Njësia Speciale Antiterroriste "Tigar" (maqedonisht: Специјална антитерористичка единица „Тигар“ Specijalna antiteroristiçka edinica "Tigar") është një njësi policoreMaqedoninë e Veriut, dhe një nga divizionet më prestigjioze.

Misione të brendshme të rëndësishme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tigrat (në të zezë) dhe Luanët (në të gjelbër, e shpërbërë).

Misione jashtë vendit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serbi

2014 - Përmbytjet në Serbi: 24 burra dhe një Mi-17.

Bosnjë dhe Hercegovinë

2014 - Përmbytjet në Bosnje: 15 burra.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]