No Country for Old Men

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

No Country for Old Men (sq. S'ka vend për burra të vjetër) është një film aventure i vitit 2007 i adaptuar dhe me regji të Joel dhe Ethan Coen.

U përshtat nga novela me të njëjtin emër e Cormac McCarthy, No Country for Old Men tregon historinë e marrëveshjeve të drogës dhe dramën macja-miu, historinë e ndërthurur të tre burrave në peizazhet e Texas-it në vitin 1980.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tommy Lee Jones ... Sherif Ed Tom Bell

Javier Bardem ... Anton Chigurh

Josh Brolin ... Llewelyn Moss

Woody Harrelson ... Carson Wells

Kelly Macdonald ... Carla Jean Moss

Garret Dillahunt ... Deputy Wendell

Tess Harper ... Loretta Bell

Barry Corbin ... Ellis

Stephen Root ... burri që gjuan mirë

Rodger Boyce ... Sherif Roscoe Giddens

Beth Grant ... nëna e Carla Jean

Ana Reeder ... Poolside Woman

Kit Gwin ... Sheriff Bell's Secretary

Zach Hopkins ... Strangled Deputy

Chip Love ... Man in Ford

]