Nobuo Kawakami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nobuo Kawakami
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuo Kawakami
Data e lindjes (1947-10-04) 4 Tetor, 1947 (73 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1971–1978Hitachi
Ekipi kombëtar
1970–1977Japonia41(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nobuo Kawakami (lindur më 4 Tetor 1947) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 4 0
1971 1 0
1972 8 0
1973 5 0
1974 5 0
1975 9 0
1976 8 0
1977 1 0
Gjithsej 41 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]