Noirval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noirval
Komunë
noform
Pamje nga Noirval
Stema_figura
Vendndodhja
Noirval is located in Franca
Noirval
Noirval
49°27′34″V 4°47′47″L / 49.459444444444°V 4.7963888888889°L / 49.459444444444; 4.7963888888889Koordinatat: 49°27′34″V 4°47′47″L / 49.459444444444°V 4.7963888888889°L / 49.459444444444; 4.7963888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5 km2
Popullsia 31 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08325


Noirval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Noirval ka një popullsi prej 31 banorë dhe sipërfaqe 5 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noirval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale