Noordenveld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Noordenveld (kthjellim).


Noordenveld
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Noordenveld.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Roden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°07′59″V 6°25′00″L / 53.133°V 6.41667°L / 53.133; 6.41667 (Noordenveld)Koordinatat: 53°07′59″V 6°25′00″L / 53.133°V 6.41667°L / 53.133; 6.41667 (Noordenveld)
Sipërfaqja 205,36 km2
Popullsia 30.751 banorë 2011
Dendësia 149,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0516, 0592, 0594
Kodi Postar 9300-9349, 9749
Kodi statistikor 1699
Roden is located in Hollandë
Roden
Roden
Noordenveld – harta_foto
www.gemeentenoordenveld.nl

Noordenveld është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 205.36 km² dhe popullsi 30751 banorë[1]. Roden është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe