Noordoostpolder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Noordoostpolder (kthjellim).


Noordoostpolder
—  komuna  —
stema_figuraNoordoostpolder vlag.svg
Pamje nga Noordoostpolder

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Flevoland – stema Flevoland
Kryeqëndra Emmeloord
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°42′36″V 5°42′19″L / 52.71°V 5.7052778°L / 52.71; 5.7052778 (Noordoostpolder)Koordinatat: 52°42′36″V 5°42′19″L / 52.71°V 5.7052778°L / 52.71; 5.7052778 (Noordoostpolder)
Sipërfaqja 595,41 km2
Popullsia 46.328 banorë 2011
Dendësia 77,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0527
Kodi Postar 8300-8319
Kodi statistikor 0171
Vendndodhja
Noordoostpolder – harta_foto
www.noordoostpolder.nl

Noordoostpolder është një komunë në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 595.41 km² dhe popullsi 46328 banorë[1]. Emmeloord është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Flevoland