Nord-du-Kebek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Nord-du-Kebek (kthjellim).


Nord-du-Kebek
Nord-du-Kebek
—  rajon administrativ  —
Nord-du-Kebek is located in Kanadaja
Nord-du-Kebek
Nord-du-Kebek
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 56°10′00″V 74°25′00″P / 56.166667°V 74.41656°P / 56.166667; -74.41656 (Nord-du-Kebek)Koordinatat: 56°10′00″V 74°25′00″P / 56.166667°V 74.41656°P / 56.166667; -74.41656 (Nord-du-Kebek)
Sipërfaqja 839.000 km2
Popullsia 40.246 banorë 2005
Dendësia 0,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 22 dhjetor 1987
Zona Kohore UTC-5
www.nordduquebec.gouv.qc.ca/

Nord-du-Kebek është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 839000 km² dhe popullsi 40246 banorë.[1] U themelua më 22 dhjetor 1987.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek