Norihiro Nishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Norihiro Nishi
Norihiro Nishi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Norihiro Nishi
Data e lindjes (1980-05-09) 9 Maj, 1980 (37 vjeç)
Vendi i lindjes Osaka, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1999–2011 Júbilo Iwata
2012–2013 Tokyo Verdy
2014 Police United
Ekipi kombëtar
2004 Japonia 5 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Norihiro Nishi (lindur më 9 Maj 1980) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]