Noriko Baba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noriko Baba
Të dhënat personale
Emri i plotëNoriko Baba
Data e lindjes (1977-05-04) 4 Maj, 1977 (42 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994–2006Nippon TV Beleza
Ekipi kombëtar
2001–2002Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Noriko Baba (馬場 典子 Baba Noriko?, lindur më 4 Maj 1977) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2001 4 0
2002 1 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]