Norio Sasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Norio Sasaki
Norio Sasaki 2015.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëNorio Sasaki
Data e lindjes (1958-05-24) 24 Maj, 1958 (62 vjeç)
Vendi i lindjesYamagata, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1991NTT Kanto25(2)
Ekipet e menaxhuara
1997–1998Omiya Ardija
2006Japonia U-17
2007–2010Japonia U-20
2008–2016Japonia
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Norio Sasaki (佐々木 則夫 Sasaki Norio?, lindur më 24 Maj 1958) është një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez nga viti 2008 e deri në 2016.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association Arkivuar 24 mars 2019 tek Wayback Machine(japonisht)