North Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: North Bay (kthjellim).
North Bay
North Bay
—  qytet  —
Pamje nga North Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Distrikti Nipissing
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°18′32″V 79°27′38″P / 46.308889°V 79.460556°P / 46.308889; -79.460556 (North Bay)Koordinatat: 46°18′32″V 79°27′38″P / 46.308889°V 79.460556°P / 46.308889; -79.460556 (North Bay)
Lartësia 197 m (m.n.d)
Sipërfaqja 314,92 km2
Popullsia 53.966 banorë 2006
Dendësia 171,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar P1A, P1B, P1C
Vendndodhja
North Bay is located in Earth
North Bay
North Bay (Earth)
www.city.north-bay.on.ca/

North Bay është një qytetDistrikti Nipissing, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 314.92 km² dhe popullsi 53966 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario