North Glengarry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: North Glengarry (kthjellim).
North Glengarry
—  municipalitet  —
Pamje nga North Glengarry

Aleksandria

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°20′00″V 74°44′00″P / 45.333333°V 74.733333°P / 45.333333; -74.733333 (North Glengarry)Koordinatat: 45°20′00″V 74°44′00″P / 45.333333°V 74.733333°P / 45.333333; -74.733333 (North Glengarry)
Sipërfaqja 643,69 km2
Popullsia 10.251 banorë 2011
Dendësia 15,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 613
Kodi Postar K0C
Vendndodhja
North Glengarry is located in Kanadaja
North Glengarry
North Glengarry
www.northglengarry.ca/

North Glengarry është një qytetKontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 643.69 km² dhe popullsi 10251 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario