Nouart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouart
Komunë
noform
Pamje nga Nouart
Stema_figura
Vendndodhja
Nouart is located in Franca
Nouart
Nouart
49°26′24″V 5°02′59″L / 49.44°V 5.0497222222222°L / 49.44; 5.0497222222222Koordinatat: 49°26′24″V 5°02′59″L / 49.44°V 5.0497222222222°L / 49.44; 5.0497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.73 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08326


Nouart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Nouart ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 17.73 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale