Nouvion-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouvion-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Nouvion-sur-Meuse
Stema_figura
Vendndodhja
Nouvion-sur-Meuse is located in Franca
Nouvion-sur-Meuse
Nouvion-sur-Meuse
49°42′00″V 4°47′42″L / 49.7°V 4.795°L / 49.7; 4.795Koordinatat: 49°42′00″V 4°47′42″L / 49.7°V 4.795°L / 49.7; 4.795
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.06 km2
Popullsia 2230 banorë
Dendësia 246 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08160
INSEE 08327
Faqja Zyrtare http://www.mairie-nouvionsurmeuse.fr


Nouvion-sur-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Nouvion-sur-Meuse ka një popullsi prej 2230 banorë dhe sipërfaqe 9.06 km², me një dendësi prej 246 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouvion-sur-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale