Nouzonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nouzonville
Komunë
noform
Pamje nga Nouzonville
Stema_figura
Vendndodhja
Nouzonville is located in Franca
Nouzonville
Nouzonville
49°48′54″V 4°44′42″L / 49.815°V 4.745°L / 49.815; 4.745Koordinatat: 49°48′54″V 4°44′42″L / 49.815°V 4.745°L / 49.815; 4.745
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.92 km2
Popullsia 6214 banorë
Dendësia 569 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08700
INSEE 08328
Faqja Zyrtare http://www.nouzonville.com/index.php?r=1


Nouzonville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Nouzonville ka një popullsi prej 6214 banorë dhe sipërfaqe 10.92 km², me një dendësi prej 569 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nouzonville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale