Nova Mokoshica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nova Mokošica
—  Qytet  —
Pamje nga Nova Mokoshica

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Dubrovnik-Neretva
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42.68°0′0″V 18.11°0′0″L / 42.68000°V 18.11000°L / 42.68000; 18.11000 (Nova Mokošica)Koordinatat: 42.68°0′0″V 18.11°0′0″L / 42.68000°V 18.11000°L / 42.68000; 18.11000 (Nova Mokošica)
Popullsia 5.909 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Nova Mokošica is located in Kroacia
Nova Mokošica
Nova Mokošica

Nova Mokošica (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Dubrovnik-NeretvaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5909 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5921 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6041 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.2%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Dubrovnik-Neretva