Novska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novska
—  Qytet  —
Pamje nga Novska

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Sisak-Moslavina
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.34°0′0″V 16.97°0′0″L / 45.34000°V 16.97000°L / 45.34000; 16.97000 (Novska)Koordinatat: 45.34°0′0″V 16.97°0′0″L / 45.34000°V 16.97000°L / 45.34000; 16.97000 (Novska)
Popullsia 7.020 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Novska is located in Kroacia
Novska
Novska

Novska (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Sisak-MoslavinaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 7020 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 7046 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 7270 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.37%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Novska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Sisak-Moslavina