Novy-Chevrières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novy-Chevrières
Komunë
noform
Pamje nga Novy-Chevrières
Stema_figura
Vendndodhja
Novy-Chevrières is located in Franca
Novy-Chevrières
Novy-Chevrières
49°32′20″V 4°26′38″L / 49.538888888889°V 4.4438888888889°L / 49.538888888889; 4.4438888888889Koordinatat: 49°32′20″V 4°26′38″L / 49.538888888889°V 4.4438888888889°L / 49.538888888889; 4.4438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.2 km2
Popullsia 649 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08330


Novy-Chevrières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Novy-Chevrières ka një popullsi prej 649 banorë dhe sipërfaqe 17.2 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Novy-Chevrières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale