Noyers-Pont-Maugis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noyers-Pont-Maugis
Komunë
noform
Pamje nga Noyers-Pont-Maugis
Vendndodhja
Noyers-Pont-Maugis is located in Franca
Noyers-Pont-Maugis
Noyers-Pont-Maugis
49°39′44″V 4°56′14″L / 49.662222222222°V 4.9372222222222°L / 49.662222222222; 4.9372222222222Koordinatat: 49°39′44″V 4°56′14″L / 49.662222222222°V 4.9372222222222°L / 49.662222222222; 4.9372222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.32 km2
Popullsia 718 banorë
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08331


Noyers-Pont-Maugis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Noyers-Pont-Maugis ka një popullsi prej 718 banorë dhe sipërfaqe 9.32 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noyers-Pont-Maugis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale