Nozomi Yamago

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nozomi Yamago
Të dhënat personale
Emri i plotëNozomi Yamago
Data e lindjes (1975-01-16) 16 Janar, 1975 (45 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2001Iga FC Kunoichi115(0)
2002–2004Saitama Reinas FC47(0)
2005California Storm
2005–2012Urawa Reds123(0)
2013–2014AS Elfen Saitama41(0)
Ekipi kombëtar
1997–2011Japonia96(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nozomi Yamago (山郷 のぞみ Yamagō Nozomi?, lindur më 16 Janar 1975) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 96 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 6 0
1998 8 0
1999 10 0
2000 4 0
2001 10 0
2002 8 0
2003 15 0
2004 10 0
2005 5 0
2006 4 0
2007 3 0
2008 3 0
2009 2 0
2010 7 0
2011 1 0
Gjithsej 96 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011 Japan Football Association(japonisht)