Oczchomuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vendndodhja e fshatit

Oczchomuri (ka: ოჩხომური) ështe një fshat i vendosur në brigjet e lumit me të njëjtin emër, në 110 metra mbi nivelin e detit. Ai është pjesë e Komunës Kobuleti dhe është i vendosur në kufirin administrativ të Republikës Autonome të Adjarës me pjesën tjetër të Gjeorgjisë në mënyrë specifike me rajonin e Gurije - së. Sipas regjistrimit të vitit 2014 fshati Ochkhomuri kishte një popullsi prej 299 banorë.[1]

Njerëz të famshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "მოსახლეობის საყოველთაო აღწერა 2014". საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახური. ნოემბერი 2014. Marrë më 7 ნოემბერი, 2016. Shiko vlerat e datave në: |accessdate= dhe |date= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)