Odèn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Odèn
Komunë
Vendndodhja
Odèn is located in Spanjë
Odèn
Odèn

Koordinatat: 42°8′8″V 1°23′17″L / 42.13556°V 1.38806°L / 42.13556; 1.38806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 8″ Veri

1° 23′ 17″ Lindje


Odèn është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Odèn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale