Odena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Òdena
Komunë
noform
Òdena, seen from its castle
Stema_figura
Vendndodhja
Òdena is located in Spanjë
Òdena
Òdena

Koordinatat: 41°36′29″V 1°38′31″L / 41.60806°V 1.64194°L / 41.60806; 1.64194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Francisco Guisado i Santano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.65 km2
Lartësia 421 m (m.n.d.)
Popullsia 3161 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Odenenc, odenenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 29″ Veri

1° 38′ 31″ Lindje


Òdena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Provinca Barcelona, në Katalonia. Òdena ka 3161 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Òdena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale