Olèrdola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olèrdola
Komunë
Stema_figuraBandera d'Olèrdola.svg
Vendndodhja
Olèrdola is located in Spanjë
Olèrdola
Olèrdola

Koordinatat: 41°19′19″V 1°43′23″L / 41.32194°V 1.72306°L / 41.32194; 1.72306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Josep Tort i Miralles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.15 km2
Lartësia 189 m (m.n.d.)
Popullsia 3280 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olerdolenc, olerdolenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 19′ 19″ Veri

1° 43′ 23″ Lindje


Olèrdola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olèrdola ka 3280 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]