Oleg Pashinin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oleg Pashinin
Të dhënat personale
Emri i plotëOleg Pashinin
Data e lindjes (1974-09-12) 12 Shtator, 1974 (47 vjeç)
Vendi i lindjesMoska, Rusia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992-2007Lokomotiv Moscow
2001Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2001–2005Flag of Uzbekistan.svg Uzbekistani12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Oleg Pashinin (lindur më 12 Shtator 1974) është një ish-futbollist uzbeke.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin uzbeke ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Uzbekistan.svg Uzbekistani
Vite Ndeshje Gola
2001 5 0
2002 0 0
2003 2 0
2004 2 0
2005 3 0
Gjithsej 12 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]