Olesa de Bonesvalls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olesa de Bonesvalls
Komunë
Stema_figuraFlag of Olesa de bonesvalls.svg
Vendndodhja
Olesa de Bonesvalls is located in Spanjë
Olesa de Bonesvalls
Olesa de Bonesvalls

Koordinatat: 41°21′V 1°51′L / 41.350°V 1.850°L / 41.350; 1.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Joan Parera i Serramià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.8 km2
Lartësia 265 m (m.n.d.)
Popullsia 1556 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Olesà, olesana
Zona Kohore UTC+1


Olesa de Bonesvalls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Olesa de Bonesvalls ka 1556 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]