Olius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olius
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Olius is located in Spanjë
Olius
Olius

Koordinatat: 42°1′V 1°34′L / 42.017°V 1.567°L / 42.017; 1.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Ramon Sala i Argerich
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.5 km2
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Popullsia 752 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Olius është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Olius ka 752 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Olius – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale