Omicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Omicourt
Komunë
noform
Pamje nga Omicourt
Vendndodhja
Omicourt is located in Franca
Omicourt
Omicourt
49°37′53″V 4°49′55″L / 49.631388888889°V 4.8319444444444°L / 49.631388888889; 4.8319444444444Koordinatat: 49°37′53″V 4°49′55″L / 49.631388888889°V 4.8319444444444°L / 49.631388888889; 4.8319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.36 km2
Popullsia 40 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08334


Omicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Omicourt ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 7.36 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Omicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale