Omont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Omont
Komunë
noform
Pamje nga Omont
Stema_figura
Vendndodhja
Omont is located in Franca
Omont
Omont
49°35′51″V 4°43′53″L / 49.5975°V 4.7313888888889°L / 49.5975; 4.7313888888889Koordinatat: 49°35′51″V 4°43′53″L / 49.5975°V 4.7313888888889°L / 49.5975; 4.7313888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.96 km2
Popullsia 80 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08335


Omont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Omont ka një popullsi prej 80 banorë dhe sipërfaqe 17.96 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Omont (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale