Onderbanken

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Onderbanken (kthjellim).


Onderbanken
—  komuna  —
stema_figuraOnderbanken vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Schinveld
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°58′05″V 5°58′19″L / 50.9680556°V 5.971944°L / 50.9680556; 5.971944 (Onderbanken)Koordinatat: 50°58′05″V 5°58′19″L / 50.9680556°V 5.971944°L / 50.9680556; 5.971944 (Onderbanken)
Sipërfaqja 21,24 km2
Popullsia 8.021 banorë 2011
Dendësia 377,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045, 046
Kodi Postar 6447, 6450, 6451, 6454, 6456
Kodi statistikor 0881
Schinveld is located in Hollandë
Schinveld
Schinveld
Onderbanken – harta_foto
www.onderbanken.nl

Onderbanken është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 21.24 km² dhe popullsi 8021 banorë[1]. Schinveld është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu