Ooststellingwerf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ooststellingwerf (kthjellim).


Ooststellingwerf
—  komuna  —
stema_figuraOoststellingwerf flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Oosterwolde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°59′15″V 6°17′29″L / 52.9875°V 6.2913889°L / 52.9875; 6.2913889 (Ooststellingwerf)Koordinatat: 52°59′15″V 6°17′29″L / 52.9875°V 6.2913889°L / 52.9875; 6.2913889 (Ooststellingwerf)
Sipërfaqja 226,08 km2
Popullsia 26.209 banorë 2010
Dendësia 115,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0516
Kodi Postar 8421 - 8435
Kodi statistikor 0085
Oosterwolde is located in Hollandë
Oosterwolde
Oosterwolde
Ooststellingwerf – harta_foto
www.ooststellingwerf.nl

Ooststellingwerf është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 226.08 km² dhe popullsi 26209 banorë[1]. Oosterwolde është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland