Ootmarsum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ootmarsum (kthjellim).


Ootmarsum
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Komuna Dinkelland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′26″V 6°53′58″L / 52.40722°V 6.89944°L / 52.40722; 6.89944 (Ootmarsum)Koordinatat: 52°24′26″V 6°53′58″L / 52.40722°V 6.89944°L / 52.40722; 6.89944 (Ootmarsum)
Popullsia 4.227 banorë 2001
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Ootmarsum is located in Hollandë
Ootmarsum
Ootmarsum

Ootmarsum është një qytezë në Dinkelland, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 4227 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ootmarsum – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Overijssel