Orizari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orizari
Fshat
noform
Vendndodhja
Orizari is located in Maqedonia e Veriut
Orizari
Orizari
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Koçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 449 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2302
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 55′ 22″ Veri

22° 26′ 49″ Lindje

Popullsia 3.776 banorë (2002)