Oroslavje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oroslavje
—  Qytet  —
Pamje nga Oroslavje

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Krapina-Zagorje
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°0′0″V 15.91°0′0″L / 46.00000°V 15.91000°L / 46.00000; 15.91000 (Oroslavje)Koordinatat: 46°0′0″V 15.91°0′0″L / 46.00000°V 15.91000°L / 46.00000; 15.91000 (Oroslavje)
Popullsia 3.355 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Oroslavje is located in Kroacia
Oroslavje
Oroslavje

Oroslavje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Krapina-ZagorjeKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3355 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3363 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3420 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.24%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Krapina-Zagorje