Osamu Taninaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osamu Taninaka
Të dhënat personale
Emri i plotëOsamu Taninaka
Data e lindjes (1964-09-24) 24 Shtator, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1992Fujita Industries
1992–1995Tosu Futures
Ekipi kombëtar
1984–1986Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Osamu Taninaka (lindur më 24 Shtator 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 0 0
1986 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]