Oshawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oshawa (kthjellim).
Oshawa
—  qytet  —
Pamje nga Oshawa

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Komuna rajonale Durham
Kryebashkiaku John Henry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°54′V 78°51′P / 43.9°V 78.85°P / 43.9; -78.85 (Oshawa)Koordinatat: 43°54′V 78°51′P / 43.9°V 78.85°P / 43.9; -78.85 (Oshawa)
Lartësia 106 m (m.n.d)
Sipërfaqja 145,65 km2
Popullsia 141.590"Community highlights for Oshawa", Statistics Canada, Marrë më 1 nëntor 2.008,  Unknown parameter |opera= ignored (|work= suggested) (help); Check date values in: |access-date= (help) banorë 2006
Dendësia Gabim shprehjeje: Fjalë e panjohur: cite banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 289 / 905
Vendndodhja
Oshawa is located in Kanadaja
Oshawa
Oshawa
www.oshawa.ca/

Oshawa është një qytetKomuna rajonale Durham, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 145.65 km² dhe popullsi 141590"Community highlights for Oshawa". Statistics Canada. Marrë më 1 nëntor 2008.  Unknown parameter |opera= ignored (|work= suggested) (help); Check date values in: |access-date= (help) banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Oshawa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario