Otoçac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Otočac
—  Qytet  —
Pamje nga Otoçac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Lika-Senj
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44.87°0′0″V 15.24°0′0″L / 44.87000°V 15.24000°L / 44.87000; 15.24000 (Otočac)Koordinatat: 44.87°0′0″V 15.24°0′0″L / 44.87000°V 15.24000°L / 44.87000; 15.24000 (Otočac)
Popullsia 4.187 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Otočac is located in Kroacia
Otočac
Otočac

Otočac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Lika-SenjKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4187 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4203 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4354 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.38%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Otočac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Lika-Senj