Oudewater

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oudewater (kthjellim).


Oudewater
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Oudewater.svg
Pamje nga Oudewater

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Oudewater
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′36″V 4°52′07″L / 52.02667°V 4.868611°L / 52.02667; 4.868611 (Oudewater)Koordinatat: 52°01′36″V 4°52′07″L / 52.02667°V 4.868611°L / 52.02667; 4.868611 (Oudewater)
Sipërfaqja 40,16 km2
Popullsia 9.835 banorë 2011
Dendësia 244,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0348
Kodi Postar 3420 - 3421
Kodi statistikor 0589
Vendndodhja
Oudewater is located in Hollandë
Oudewater
Oudewater
Oudewater – harta_foto
www.oudewater.nl

Oudewater është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 40.16 km² dhe popullsi 9835 banorë[1]. Oudewater është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht