Jump to content

Our Sound

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Festivali Azian-Paqësor i Këngës, e ridrejtuar nga Festivali Evropian i Këngës Azia dhe 3 Bilion popullatë në të, vendosën që edhe Azia si kontinente të ketë Festivalin Ndërkombëtarë. Festivali Azian-Paqësorë i këngës, idea u dha në Vitin 2008. Televizioni Ndërkombëtarë i Azisë Vendosi që për herë të parë Festivali të mbahej në vitin 2009. Por nga Numri i vogël i pjesëmarrësve Festivali u shty në vitin 2010. Më shumë se 13 Shtete kanë konfirmuar pjesëmarrjen në Festivalin Azian-Paqësor të Këngës 2010 i cili mbahet në Singapor.

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Cdo shtet me televizionin e vet do transmetojë Live Festivalin.

Shtetet Pjesëmarrëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shtetet Pjesëmarrëse për herë të parë janë nga Viti 2010 në Singapor.

Viti Shteti/Regjioni dhe debitimi për herë të parë
2010 Australia Australia,Bangladeshi Bangladeshi,Kamboxhia Kamboxhia, Kina Kina, Hong Kongu Hong Kongu, India India
Indonezia Indonezia, Malajzia Malajzia, Filipinet Filipinet, Singapori Singapori, Tailanda Tailanda,Taivani Taivani, Vietnami Vietnami

Shiko Edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]