Owusu Benson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Owusu Benson
Të dhënat personale
Emri i plotëOwusu Benson
Data e lindjes (1977-03-22) 22 Mars, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesAccra, Gana
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994Hearts of Oak
1995Sportul Studenţesc
1995Solothurn
1996-1997Yverdon-Sport
1997-1998Kriens
1998-1999Sion
2000JEF United Ichihara
2001-2002Wil
2002-2003Delémont
2004-2008Kriens
2009-2011Buochs
2011-2012Sursee
Ekipi kombëtar
1999Stampa:GHAf1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Owusu Benson (lindur më 22 Mars 1977) është një ish-futbollist ganez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin ganez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:GHAf
Vite Ndeshje Gola
1999 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]