Përdoruesi:Rizvan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Një përshëndetje tëgjithve.

Verbgjani | Facebook: Rizvan Alili | Rizvan YouTube: Rizvan Alili | Radio Pendimi | Rizvan Seferi | Rizvan Gellery | mk.Wikipedia: Rizvan

IslamSymbolAllahComp.PNGMuhamed.jpg Shqipe.GIF Deve.jpg

1. Emri i Zotit i shkruar germa Arabe All-llah --punë punë natë e ditë për me pa pak dritë 11 Mars 2008 16:59 (UTC)

2. Emnr i Muhammed a.s. me germat Arabe,Muhamedi alejhissalatu vesslam është Pejgamberi i fundit 12 Mars 2008 12:23 (UTC)

3. Shqipja e bukur 13 Mars 2008 13:42 (UTC)!

4. Devet gjinden në vendet arabe janë të mençura. Nëse i rreh qajnë me lot si njeri 19 Mars 2008 10:57 (UTC)

Bakllava.jpgBakllava.jpg

Ne bakllavat i pregadisim me tlyen lope per festa te medha

Fshati Verbjan.jpg Kjo fotografi e tregon bukurinë natyrore te Fshatit Verbjan qe i takon Komunes Rostushe


Saat kulla Gostivar.jpg Kjo Piktur Punuar me dor tregon Pamjen e saat kullës së Gostivarit

All-llah sqarim.jpg[1] [2]

Kjo Figurë Tregon emnin e Zotit me germat arabisht Që skruën All-llah

[3]

PD-icon.svg Ky skedar është bërë nga një përdorues i Wikipedisë shqip dhe është i lejuar nga krijuesi për përdorim.Xhamia.JPEG

Kjo Fotografi është Xhamia e Vërbjanit po ashtu duket edhe Mëhalla e Mlikat e i jep nji bukuri, natyr,ashtu duket edhe qylja e Boletenit karrshi,që lidhet me Malin Bistër po ja shton bukurin natyrore ashtu jan në park edhe veturat po asht kënaqsi e madhe !

Bleta prodhon mjaltin

Minareja.jpegTrendafili.jpgNë ball i shkruën me germat Arabisht Allah.jpg

  • Në ball i shkruën me germat Arabisht Allah.

Po ndërtohet Minareja e re në Fshatin Vërbjanpo Vjen tue zbukuru Fshati Vërbjan !Punët po shkojn Përpara rruga asht asfalltu po na vin veturat deri në Fshat edhe jetesa bëhet më e leht !

Lopët.jpg

Lopët e Fshatit Vërbjan, prej të cilave vin viçat dhe prej atyre fitohet mish viçi të klasit të parë i cili pregaditet në kazanat e dasmave me shije të mirë po ashtu edhe tëlyën i klasit të parë. Me këtë tëlyen pregaditet hallva e dasëmave, sheqerpare, bakllava etj.

Këngë.jpg

Këngët popullore të pazëvendësueshme, trashëgimi e të parëve edhe kurr nuk dot harrohen !

Bakllava me arra.jpg

Kjo bakllavë pregaditet si specialitet për krushqit e dasmave, poashtu edhe për festa të mëdha siç jan festat për Ramazan Bajramin edhe Kurban Bajramin 8 Mars 2008 21:38 (UTC)

Palaj.jpg

Vendlindja Ime Fshati Vërbjan mëhalla Palaj këto shtëpi janë ndërtuar në vitin 1952 pas u dogj katundi !!! Pranoni nji përshëndetje të gjith Transferte parash.jpg


Panorama[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Njëpërshëndetje