Përdoruesi:Roboti Tung/IAA/Kanada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: [[{{{emri}}} (kthjellim)]].


{{{emri}}}
{{{emri zyrtar}}}
—  {{{lloji}}}  —
Njohur si {{{nofka}}}
Motoja {{{moto}}}
[[Skeda:{{{stema figura}}}|100px|stema_figura]][[Skeda:{{{flamuri figura}}}|border|120px|]]
[[{{{flamuri artikulli}}}|Flamuri]]

[[Figura:{{{pamje}}}|center|260px|border|Pamje nga Roboti Tung/IAA/Kanada]]

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Kryeqëndra {{{kryeqendra}}}
Gjuha zyrtare {{{gjuhe zyrtare}}}
Kryetari {{{admin 1}}} zgjedhur më {{{zgjedhje 1}}}
Statistika dhe Territori
Koordinatat Coordinates: Unable to parse latitude as a number:{{{gjeresia dec}}}
Koordinatat: Coordinates: Unable to parse latitude as a number:{{{gjeresia dec}}}
{{#coordinates:}}: invalid latitude
Lartësia {{{lartesia}}} m (Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "{")
Sipërfaqja {{{siperfaqja}}} km2
Popullsia {{{popullsia}}} banorë {{{pop shenim}}}{{{pop shenim2}}}
Dendësia Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "{" banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi {{{etnohoronimi}}}
Themelimi {{{themelimi}}}
Zona Kohore {{{ora}}}{{{ora 2}}}
Prefiksi {{{prefiksi}}}
Kodi Postar {{{kodi postar}}}
Vendndodhja
Lua error in Moduli:Location_map at line 345: The value "{{{gjatesia dec}}}" provided for longitude is not valid.
[[File:{{{foto harta}}}|260x250px|center|{{{harta foto shenim}}}]]
{{{harta foto shenim}}}
{{{www}}}

{{{emri}}} është një {{{lloji}}} në Provincën [[{{{div adm 1}}}]], Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe {{{siperfaqja}}} km² dhe popullsi {{{popullsia}}} banorë[1]. {{{kryeqendra}}} është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  [{{fullurl:Commons:Category:{{{emri anglisht}}}|uselang=sq}} Commons: {{{emri}}}] – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario

[[it:{{{emri italisht}}}]]