Përdoruesi diskutim:ElPipita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin ElPipita. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, ElPipita!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

ElPipita, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Stampa Elpipita[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje ElPipita Stampa:ElPipita do ta gris, arsyeja është se nuk lejohet të krijohen stampa personale të tilla. Zgjidhja është duke e bartur kodin e shkruar të këtyre stampave tek Përdoruesi:ElPipita/Stampa. Prandaj do të ndihmoj pak me këo ndryshime.--Liridon 17 Korrik 2010 20:07 (CEST)

Skeda[Redakto nëpërmjet kodit]

Ju lutem zotri, kur ju do të ngarkoni një skedë mbusheni Stampanë në faqe:

 • Përshkrimi: Çfarë tregon Skeda?
 • Burimi: Prej nga e ka Uploader këtë imazh?
 • Autori: Kush e ka kriju fillimisht këtë imazh?
 • Data: Kur është krijuar kjo imazh?
 • Leja: Si mund të dini se ju duhet të përdorni këtë imazh? Ka të lejuar autori ty ngarkimin?
 • Versione tjera: Si e ka emrin një tjetër version të kësaj imazhit.

Faliminderit. --Mikullovci 6 Gusht 2010 22:27 (CEST)

--Mikullovci 7 Gusht 2010 19:17 (CEST)

--Mikullovci 7 Gusht 2010 19:17 (CEST)

Tung[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Elpipita

Ti ke hapur nje votim te kuvendi, ndoshta nuk do verehet fare dhe ndoshta nuk do te votohet, por edhe nese behen votime nuk mund te ç'bllokohet perdoruesi, pasi ka bere shkelje, dhe jane te bllokuar globalisht ne wiki. Tani, si zgjidhje me e mire eshte qe ai perdorues le te hape nje llogari tjeter ne wikipedia dhe le te vazhdoj te punoj, kete se ndalon asnje.--Liridon 4 Prill 2011 21:56 (CEST)

Paralajmerim[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje ElPipita

Dua tju paralajmeroj se nese vazdoni te shqetsoni perdoruesit e tjer si ne rastet ([1] dhe [2]). Kjo eshte fjala ime e fundit, nese vazdoni kete atehere do jeni te bllokuar.--Liridon 7 Prill 2011 15:27 (CEST)

Faleminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit per listen, por do vish neser apo jo?--Pedanti 13 Prill 2011 16:15 (CEST)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Akoma jo, se kam patur lidhje jo te mire interneti e nuk kam pare dot asnje serial. Besoj se mund ta shoh tani.--Pedanti 15 Prill 2011 20:44 (CEST)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

I pashe ndryshimet dhe artikujt e rinj. Nese je i interesuar per te shkruar artikuj te rinj, mjafton te hapesh faqen time...--Pedanti 15 Prill 2011 21:13 (CEST)

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

C'do te thuash me kete?--Pedanti 15 Prill 2011 21:26 (CEST)

Trafiku i artikujve tanë[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko diçka interesante për trafikun e artikujve të krijuar prej teje dhe meje gjatë muajit Mars. Nuk përfshihen artikujt e krijuar në Prill.

 • Ti
 • Mesut Ozil 125
 • Arne Friedrich 24
 • Manuel Neuer 38
 • Lukas Podolski 46
 • Oktapodi Pol 48
 • Euthanasia 103
 • Wikileaks 160
 • Becquerel 51
 • Radioaktivitet 566
 • Kulla Eiffel 1421
 • Plotini 51
 • Marko Marin 28
 • 0.999… 45
 • Zëri njerëzor 46
 • Zirkoniumi 65
 • Aparteidi 79
 • Ndotja e ajrit 742
 • Max Planck 62
 • Joachim Low 25
 • Springfield 35
 • August Ferdinand Mobius 20
 • Sindroma Tourette 48
 • Enrico Fermi 115
 • Azoti i lëngshëm 27
 • Shah-Boksi 36
 • Tyrannosaurus 45
 • Jamestown 38
 • Genghis Khan 92
 • Lobotomia 29
 • Pol Pot 49
 • Parku Kombëtar i Lurës 143
 • Dhjetë pasionet e Romës së lashtë 82
 • Fenikasit 89
 • Jim Parsons 22
 • Balsha II 14
 • Leximi i mendjes 74
 • Titulli "Hero i Popullit" në Shqipëri 354
 • Lista e personaliteteve që nuk prehen në Shqipëri 35
 • Mesjeta shqiptare sipas arkivave kroate‎ 0
 • Totali 5072 shikime
 • Unë
 • Steven Gerrard 57
 • Pozitroni 17
 • Kush ka frikë nga Virginia Woolf 13
 • Roma e lashtë 2059
 • General Motors 73
 • Armët e Skënderbeut 134
 • La Liga 1962-63 30
 • David Ben-Gurion 41
 • Krionika 31
 • Vdekja në Egjiptin e lashtë 117
 • Acrocanthosaurus 73
 • Kurorëzimi 81
 • Mitoza 175
 • Ho Chi Minh 61
 • Mahavira 41
 • Sëmundja e Alzheimerit 141
 • Naoto Kan 68
 • Lëvizja Anti-Duhan në Gjermaninë Naziste 100
 • Familja Rothschild 113
 • Lista e trajnerëve fitues të Kupës Europiane dhe UEFA Champions League 29
 • Igor Stravinski 60
 • Xhejms Kuk 123
 • Smolensk 26
 • Shkencat natyrore 532
 • Perikliu 354
 • Historia e botës 69
 • Historia e shkencës 62
 • Beteja e Dyrrahut (1081) 31
 • Sofizmi 60
 • Peripatetikët 25
 • Ksenokrati 49
 • Atomizmi 31
 • Zenoni 61
 • Shkolla eleate 29
 • Shkolla joniane 15
 • Anaksimeni 63
 • Anaksimandri 60
 • Anaksagora 56

*Totali 5131 shikime (haha, ta kalova) --Pedanti 18 Prill 2011 20:34 (CEST)

Shiko diçka interesante[Redakto nëpërmjet kodit]

http://listverse.com/2010/02/25/top-10-bizarre-or-ridiculous-fatwas/

Provimi[Redakto nëpërmjet kodit]

[3] --Pedanti 17 maj 2011 15:37 (CEST)

Reply[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Me fal per pergjigjen e vonuar, sepse nuk e kam perdorur fare wikipedian shqiptare keto dy jave te fundit ose edhe kur kam hyre, kam hyre si jo-perdorues. Serine e pare te sezonit te 4-te e pashe dhe me pelqeu. Vazhdon te jete po aq terheqes saç ishte ne fillim, ndryshe nga shume seriale te tjere. Eshte si vera qe sa me shume vjeterohet, aq me e mire behet.--Pedanti 23 korrik 2011 17:54 (CEST)

Reply[Redakto nëpërmjet kodit]

Me ne fund ktheve pergjigje! I kam pare me shume interes te gjitha episodet e Breaking Bad kete sezon. Vetem sa behet me i mire! Ndoshta pak vone, por ngushellime per humbjen.--Pedanti 18 tetor 2011 23:33 (CEST)

Ckemi[Redakto nëpërmjet kodit]

Ej, mos harro te vesh firmen! Une mire kam qene. Po ti, si ke qene? Keto ditet e fundit mbarova se pari sezonin e pare te Game of Thrones. E ke pare ti? Me shkruaj prape.--Pedanti 4 janar 2012 22:30 (CET)

Ambasadat[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:16 (CEST)